piątek, 10 listopada 2017

Czasownik TO BE - DO POBRANIA


Naukę gramatyki języka angielskiego zwykle zaczynamy od czasownika TO BE. A że dzieci najszybciej uczą się poprzez działanie, to zapraszam do pobrania całej odmiany czasownika "być". Do wycięcia i zabawy podczas zajęć!

Kartoników można używać na wiele różnych sposobów. Inicjatywa może wyjść od nauczyciela, który zapisuje na tablicy, np. odmianę liczby pojedynczej. Po kilkukrotnym powtórzeniu, zasłania lub wymazuje wszystko, a dzieci próbują odtworzyć zadanie ze swoich kartoników. Dzięki kartonikom dzieci mogą układać też własne, proste zdania. 

Nasze kartoniki szczególnie sprawdzą się do nauki pytań, kiedy dzieci będą mogły fizycznie przenieść odmienioną formę czasownika, na początek zdania. 

W zestawie znajdziecie też słówko "not" - do tworzenia przeczeń oraz znak zapytania. Dodałem też puste kartoniki, które możecie uzupełnić o dowolne słowa, abyście mogli zbudować swoje zdania razem z dziećmi. 

Tutaj możecie pobrać kartoniki z TO BE do wycięcia - POBIERZ

Zapraszam już na kolejny wpis, w którym pokażę, jak śpiewająco zapamiętać czasownik TO BE;)!

2 komentarze:

  1. Świetne karty :) Bardzo mi się podoba, że są zrobione z "pisanych" liter :) Z chęcią wykorzystam na zajęciach. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję! Pisane litery szczególnie się sprawdzają wśród dzieci, które uczą się czytać lub jeszcze mają z tym problem. I na zajęciach w najmłodszych klasach bardzo ułatwiają mi pracę:)

      Usuń